co robić po śmierci bliskiej osoby

Jakie czynności należy podjąć, w przypadku śmierci bliskiej osoby?

Jeżeli śmierć nastąpi w domu

W pierwszej kolejności należy wezwać lekarza dzwoniąc pod nr 999 lub 112 (z telefonów komórkowych). Zadaniem przybyłego na miejsce lekarza jest stwierdzenie czy nastąpił zgon. W takim przypadku lekarz wypisuje kartę zgonu. Karta zgonu konieczna jest do uzyskania aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego i pochowania zwłok. Karta informacyjna do karty zgonu która również wypisuje lekarz jest podstawą do przetransportowania ciała.
Po wizycie lekarza należy skontaktować się z wybranym zakładem pogrzebowym w celu przewiezienia zwłok do chłodni. Jeżeli wybrałeś nasz, możesz dzwonić o każdej porze na numer 785 164 198 - telefon ten odbierze nasz pracownik który od tej pory będzie z Tobą w stałym kontakcie aby przeprowadzić wszelkie konieczne ustalenia i czynności.
Kolejnym krokiem jest ustalenie szczegóły pochówku: data pogrzebu, wybór cmentarza i miejsca pochówku, wybór trumny lub urny, ustalenie szczegółów ceremonii pogrzebowej. 

Jeżeli śmierć nastąpiła w szpitalu lub hospicjum


W tej sytuacji można zacząć od kontaktu z wybranym zakładem pogrzebowym. Jeżeli wybrałeś nasz, możesz dzwonić o każdej porze na numer 785 164 198 - telefon ten odbierze nasz pracownik który od tej pory będzie z Tobą w stałym kontakcie aby przeprowadzić wszelkie konieczne ustalenia i czynności, skontaktujemy się również z pracownikami szpitala lub hospicjum w sprawie umieszczenia zwłok w chłodni i ich przewiezienia.
Kolejnym krokiem podobnie jak w przypadku zgonu w domu jest ustalenie szczegółów pochówku: daty pogrzebu, wyboru cmentarza i miejsca pochówku, wyboru trumny lub urny, ustalenie szczegółów ceremonii pogrzebowej.

 

Nagrobki granitowe Jarosław

 

W sprawie organizacji pogrzebu prosimy kontaktować sie na numer tel. 785 164 198
Inne dane kontaktowe jak też mapę dojazdu do nas znajdziesz w zakładce kontakt.